Trafik kazası mağdurları, mağdur olmamak için bizzat avukatlarla ya da onlar tarafından yetkilendirilen çalışanlarla iletişime geçerek vekalet vermelidir.

 

Trafik kazasında mağdur olan vatandaşlarımız, vekalet verdiği avukatla iletişim halinde olmalıdır. Bu durumla ilgili bir çok mağduriyet ortaya çıkmaktadır. Tanımadığı onlarca avukata tek vekaletname ile vekalet verilmektedir.

Vekalatname ile Avukatlara vekil yetkisi verilmektedir. Bu yetki ile müvekkil kendi adına vekaletnamedeki yetkiler çerçevesinde tüm işlemleri yapmaya vekilleri yetkilendirmektedir. Bu nedenle vekili bizzat tanımak büyük önem arz etmektedir. 

Tek vekalette tanımadığı onlarca vekile vekalet çıkartan mağdurlar, haklı bir şekilde azil hakkını kullanmak istediklerinde yüksek düzeyde azilname ücretleri ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu husus haklı şekilde azil edecek kişilerin maddi külfet nedeniyle zorlamaktadır. 

Hangi Avukatın işlemlerini yürüteceğini önceden bilinmeli ve bu işlemleri yürütecek vekillere vekalet çıkartılmalıdır. Tazminatla ilgili olarak, avukattan doğrudan ya da o tarafından yetkilendirilen çalışanlardan bilgi alınmalıdır. 

İşlemleri yürütecek vekillerin, hangi baroya kayıtlı oldukları, adresleri, iletişim bilgileri mutlaka bilinmelidir. Kendini avukat olarak tanıtan kişilerin mutlaka kimliklerine bakılmalı ve baro sitelerinden avukat olup olmadıkları kontrol edilmelidir. Baroya kayıtlı olmayan hiç bir kimse Avukatlık mesleğini icra edemez. 

Bu gibi durumlara maruz kalan kişilerin mutlaka, bir avukata danışması gerekmektedir.

 

Yorumlar

Yorum Yap